Rattray's Black Sheep 107
Item no.: 13537
EAN: 4251582709539
What can be more elegant as silver combined with black? The black sheep series features six middle sized bowls with a beautiful metal ring.
| Application | Metal |
| Bowl Height | 35 mm |
| Chamber Diameter | 20 mm |
| Drilling | 9mm |
| Length | 130 mm |
| Material | Briar |
| Mouthpiece | Acrylic |
| Series | Black Sheep |
| Shape | Bent - Ball |
| Style | Classic series |
| Surface | black |
| Weight | 50-59 gram |