Rattray's The Good Deal 141 (3x)
Item no.: 15600
EAN: 4251582730656
Yes, your eyes do not deceive you. The price you see is correct!
You are wondering what the catch is? There is none. Each pipe is individually checked by us, and only those that pass both the technical and visual inspection go on sale. As the name suggests: a really good deal!
Many popular Rattray’s shapes are now available in a bundle of 3.
| Application | Metal |
| Bowl Height | 40 mm |
| Chamber Diameter | 18 mm |
| Drilling | 9mm |
| Length | 110 mm |
| Limited Edition | No |
| Material | Briar |
| Mouthpiece | Acrylic |
| Series | The Good Deal |
| Shape | Straight - Devil Anse |
| Style | Classic series |
| Surface | rusticated |
| Weight | 30-39 gram |