Rattray's The Witch Brushed Red 201
Item no.: 17374
EAN: 4251582743038
Eerily beautiful and equally mystical – that’s our new series 'The Witch'.
For individualists, herbalists, natural healers, and all who trust in supernatural energies.
| Application | Metal |
| Bowl Height | 40 mm |
| Chamber Diameter | 20 mm |
| Drilling | 9mm |
| Length | 150 mm |
| Limited Edition | No |
| Material | Briar |
| Mouthpiece | Acrylic |
| Series | The Witch |
| Shape | Straight - Apple |
| Style | Classic series |
| Surface | brushed |
| Weight | 40-49 gram |